Як правильно

Кераміка в ландшафтному дизайні

Кераміка в ландшафтному дизайні Дуже часто, рослини вирощують в керамічних посудинах. Чому саме кераміка? Все досить просто. Подібні судини виконують не тільки основну функцію – культивування різних видів рослин, але і надання садовому ділянці родзинку.

Практично як www.diland.ru у кожному сучасному саду є такі судини, в яких вирощують рідкісні або звичайні види рослин, доповнюючи, таким чином, загальну картину. Звичайно, багато власників приватних будинків вибирають контейнери для рослин з інших матеріалів, серед яких бетон, метал, пластик або навіть скло. От тільки всі ці матеріали не замінять кераміку, адже крім зовнішньої привабливості і неординарності, такі судини дозволяють ґрунті «дихати», а це дуже добре позначається на рослинах. Дуже важливо правильно вибирати контейнер з урахуванням особливостей матеріалу, з якого він виконаний.

Кераміка в ландшафтному дизайні
Так, пластикові судини можуть залучити покупців своєю низькою ціною і легкістю вироби, ось тільки рослинам цей вибір на користь не піде. Пластик не дозволяє грунті дихати, тому коріння рослин починають запревать, а самі вони гинуть. Вироби з дерева в цьому плані підійдуть куди краще, от тільки деревина швидко зіпсується від тривалого перебування на відкритому повітрі. Судини з металу краще обійти стороною: крім того, що вони з часом заіржавіють від впливу навколишнього середовища, вони ще й сприяють перегріву рослин в спекотні дні. Безумовно, керамічні судини теж володіють своїми недоліками. Так, не кожен контейнер витримає перепади температур і вологість. Тут головне правильно підібрати керамічну посудину, адже якісь з них можна залишати на відкритому повітрі, а іншими краще прикрасити кімнати або оранжерею.

Для саду підійдуть неглазуровані теракотові ємності, які пропускають вологу і повітря. Ось тільки неприємний момент: стінки виробу з часом покриваються сольовим нальотом, а його дуже складно або взагалі неможливо видалити. Крім того, теракотові судини не переносять зиму, тому їх краще перенести в приміщення. Однак ці незначні мінуси меркнуть у порівнянні з плюсами: теракота чудово вписується в дизайн будь-якої ділянки, чудово поєднуючись з деревом, природним каменем та цеглою.

Фаянсові контейнери для рослин використовуються так само часто. Його поверхня яскрава і блискуча, а сама ємність міцна, тому її можна залишати в саду на зиму. Ось тільки досить щільний матеріал виробу перешкоджає вільному диханню рослин.

Серед інших вдів кераміки виділяють шамот, який подобається рослинам через пористої поверхні. Такий виріб досить масивно і володіє великою вагою, так що краще заздалегідь визначитися з місцем його розташування, щоб в подальшому не виникало потреби його переносити.

Ще одним різновидом кераміки є майоліка. Вироби з цього матеріалу зазвичай вкриті непрозорою розписаної глазур'ю. Такі судини відрізняються міцністю і привабливим зовнішнім виглядом, ось тільки повітря через їх стінки проходить з працею. Крім того, їх так само не можна залишати на зиму, інакше поверхню виробу або покриється тріщинами, або зовсім лопне.