Як правильно

Як вибрати і як правильно використовувати декоративні пороги при оформленні стику різних підлогових покриттів

Як вибрати і як правильно використовувати декоративні пороги при оформленні стику різних підлогових покриттів У сучасних квартирах можна зустріти велику кількість різних матеріалів, використовуваних для обробки підлоги. Підлогові покриття можуть бути різноманітними, і для того, щоб приховати перехід між ними і використовуються декоративні пороги, які відрізняються своєю декоративною привабливістю.

Однак, щоб не втрачалася їхня функціональність, їх необхідно правильно і якісно встановити. Великий асортимент стикувальних поріжків доступний ArtProfils.ru.

Як вибрати і як правильно використовувати декоративні пороги при оформленні стику різних підлогових покриттів

Поріжки декоративного типу і стикувальні профілі: загальна інформація

Як всім відомо, початок ремонту – вибір необхідного матеріалу, а фінішна пряма – різні дрібниці. І в деяких випадках ремонтні роботи можна назвати завершеними тільки після того, як будуть вжиті всі дрібні деталі. Якщо розглядати конкретно підлогу, то «дрібницями» тут виступають: плінтус, декоративна підкладка і стикувальний профіль. Основна мета їх використання – маскування щілин і зазорів, які обов'язково присутні якщо ви вирішили укладати плаваючий пол.

Нижче розглянемо, як за допомогою декоративних поріжків і стикувальних профілів можна оформляти стики між підлоговими матеріалами. Багато хто помилково вважають, що ці дві назви є синонімами.

Види декоративних поріжків і стикувальних профілів

В основному, дані деталі розрізняються між собою по виду профілю, який може бути Т-, П-, З-, Р - і Z-образним. Зазначимо, що останні два, виготовлені з металу, використовуються для того, щоб забезпечити плавний і практично непомітний перехід між плиткою і ламінатом.

Ще одна відмінність цих елементів – по матеріалу, який використовується для їх виготовлення:

• пластик або ПВХ. З їх допомогою стикується лінолеум, ламінат, ковролін. Їх популярність обумовлюється широким вибором кольорів, можливістю декорування стиків, які не відрізняються прямими лініями і невеликою вартістю. З недоліків можна відзначити хіба що недовговічність матеріалу: пластик може з часом стертися, зламатися або потріскатися. У будь-якому випадку, при необхідності, робота по їх заміні не являє собою нічого складного;

• метал. Для їх виготовлення застосовується алюміній, латунь і сталь, тому вони відрізняються своєю зовнішньою красою і тривалим експлуатаційним терміном. Більш затребуваним можна назвати поріг з алюмінію, який відповідає співвідношенню «ціна-якість». Його основна перевага в тому, що він не піддається іржі, до того ж, при необхідності, його можна декорувати під бронзу, срібло, золото або заламінувати деревом;

• дерево. Для виробництва використовують масиви різних дерев'яних порід. Якщо дивитися з логічної точки зору, то ідеально такі пороги підійдуть для того, щоб декорувати матеріали з дерева чи паркету. Догляд за ними аналогічний тому, який потрібен і для догляду за самим підлогою. Якщо для виготовлення використовується високоякісний матеріал, то вартість таких виробів буде вище середнього;

• пробка. Широко застосовується в якості компенсаторного профілю або шва, за рахунок того, що має властивості до амортизації. Найчастіше з їх допомогою стикується паркет. Також можуть бути різних форм і кольорів;

• МДФ. Призначені для того, щоб стикувати ламінат. Мають низьку стійкість до вологи, тому під її впливом можуть руйнуватися, що позначається на низькій вартості.