Як правильно

Вибір картоплекопалки для мотоблоків

Вибір картоплекопалки для мотоблоків Городні роботи ніколи не відрізнялися легкістю. Необхідно орати землю, висаджувати рослини, після чого доглядати за посадками. Фермеру або городникові не менш просто доводиться і з настанням осені, адже в цей час зазвичай прибирають коренеплоди.

Природно, викопати картоплю можна і своїми руками, однак, якщо город не маленький, то займе цей процес багато часу, не кажучи про витрачені сили. На даний момент, завдяки розвитку сучасних технологій, доступно спеціальне обладнання, яке в значній мірі полегшить процес збирання картоплі – картоплекопачка. Варто помітити, що була придумана така техніка вже давно, але донині нею активно користуються, якщо потрібно зібрати картоплю або інші круглі коренеплоди. Вибрати можна картоплекопалки agrosad.com.ua, де вони доступні в широкому асортименті.
Екскаватори для мотоблоків можна придбати в готовому вигляді, а деякі умільці виготовляють їх і своїми руками, так як конструкція не відрізняється особливою складністю. Головне, при виборі обладнання, звернути увагу на те, якого класу мотоблоком ви користуєтеся, так як саме виходячи з цього слід вибирати і картопляну копалку.

Вибір картоплекопалки для мотоблоків

Як вибрати копалку

Мотоблок може бути середнього, легкого і важкого класу, тому під ці особливості підбирається і навісне устаткування. Наприклад, якщо ви обробляєте землю легким або середнім мотоблоком, то немає необхідності зупиняти свій вибір на складній копалке.

Відзначимо, що по конструкції подібне обладнання не представляє нічого складного, але, тим не менш, якісно справляється зі своїм завданням. Звичайно ж, більш складні і потужні моделі відрізняються більшою продуктивністю. Якщо ви, будучи власником землі, орудуєте мотоблоком важкого класу і високої потужності, то рекомендується вибирати вібраційну (грохотный тип) копалку, користуючись якою процес збирання коренеплодів буде найбільш простим.

Слід розуміти, що якщо у вас є мотоблок, що відноситься до легкого або середнього класу, то йому просто не вистачить потужності, щоб орудувати високопродуктивної копалкой. Це означає, що на більш потужний агрегат можна поставити просту копалку, але результативність від цього буде не дуже висока. Лише правильно вибравши навісне обладнання, ви зможете ефективно використовувати всі можливості вашого мотоблока.

Яких видів буває обладнання

Картопляна копалка, встановлювана на мотоблок, може бути простий або стрілчастої, вібраційної або грохотной і транспортерної.
Найбільш простим пристроєм і доступною вартістю відрізняється стрілчаста копалка. У подібних моделях не передбачено рухомих частин, так як вони всі стаціонарні. Робочий принцип наступний: ніж прорізає грунт і підводить його, виводячи картопля назовні. Далі зрізаний шар переміщається на спеціальні прути у вигляді віяла, які розташовуються над землею. Грунт буде обсипатися між прутами, а бульби, очищені від зайвої землі, впадуть на землю. Подібний спосіб, що передбачає позбавлення від грунту, застосовується лише у тих випадках, коли грунт легка і суха.

Більш складним пристроєм вважається грохотная копалка. В її конструкції є леміш і платформа-гуркіт, яка рухається. Подібна копалка здатна зрізати грунт за допомогою лемеші, після чого він переправляється на платформу. Вібруючі дії дозволяють грунту обсипатися крізь сітку.