Як правильно

Дренаж на дачі своїми руками

Дренаж на дачі своїми руками Щоб зробити на дачній території комфортні кліматичні умови, потрібно всього лише правильно використовувати голову, руки і гофровану конструкцію пластикових труб.

Вогкість на дачній ділянці є величезною проблемою на шляху до забезпечення комфортабельності дачної життя. Зайвий показник вологи не любить ні людина, ні основні рослини. Крім усього іншого, неефективна система відведення атмосферних опадів несе в собі реальну вірогідність
розмивання, руйнування фундаментальної конструкції будівлі.

Єдиним виходом для господаря "подмоченного" ділянки стає установка дренажної системи. А щоб грамотно розподілити кошти, спробуйте зрозуміти, яку саме дренажну систему краще вибрати для вашої землі.

Відкрита дренажна система

Така методика дренування є найпростішою: по всій території викопують канави поглибленням близько 50-70 см і з рівнем ширини в 30 сантиметрів. І якщо ділянка має помітну схильність, проблема з поверхневим стоком практично вирішена. Але будь-яка з відкритих канав не здатна відводити воду від споруди.

Закрита дренажна система

Більш цікава версія дренажної системи, якій здавна користуються на земельних територіях і яку легко звести самостійно – ряд виритих під кутом траншей під'єднують до кінцевого водоприймача.

Їх заповнюють будівельним непотребом і деревиною. Витрати на облаштування такого виду дренажу мізерні, але і експлуатувати його довго не вийде: наповнювачі вкрай швидко приходять в непридатність, і систему потрібно оновлення.

Втім, закриту дренажну систему можна вдосконалити, якщо скористатися не наповнювачами, а покладеним в траншею поруч труб. А якщо труби складаються з поліетилену, то терміни експлуатації такої системи можуть бути надзвичайно великими – понад 50 років.

Система дренажних труб

Від простого пластмасового матеріалу дренажний відрізняється тим, що є гофрованої конструкцією, що має перфорацію і ребра міцності. На території дачної часто застосовують поліетиленовий дренажний матеріал розміром 100 мм.

Важливою умовою для відмінного дренажу є не тільки властивості поліетиленового матеріалу, але і правильне облаштування системи.

Викопуємо дренаж самостійно

Дренаж на дачі своїми руками

Дрена є траншеєю для монтажу дренажного матеріалу і повинна бути підготовленою. Спочатку по периметру будівлі, щоб поглинати опади з відмостків фундаментальної конструкції, викопують траншею поглибленням 1-1,2 м. Траншею потрібно робити з невеликим ухилом, щоб опади не накопичувалися, а просто стікали. На дно траншеї кладуть спеціальні фільтри.

На них шаром з рівнем товщини 5 см укладають пісок і щебінь. Після монтують систему труб, яку ховають під 2-3 шарами подрібненого гравію. Готове "твір" закривається геотекстилем, а зверху засипається шарами землі. Такий тип дрени послужить близько 7 років.

Сьогодні landscape-project.ru побудувати абсолютно легко.

Щоб контролювати функціональність дренажу та періодичні очищення поліетиленової конструкції від засмічення на стиках дрени встановлюється ряд оглядових колодязів. В останній час люди користуються не ЖБ-кільцями, а заздалегідь приготованими ПВХ-колодязями.

Типи закритої дренажної системи

Систематична горизонтальна система встановлюється з осушувальних і збирають матеріалів, завдяки яким вода потрапляє у водоприймальну систему.

Кільцевий вигляд системи призначений для захисту від затоплення ґрунтових вод заниженого ділянки на території.

Головний систему влаштовують між територією і водним потоком.

Берегова система виконує перехоплення підземної води, що потрапила в грунт з поверхні, і воду, яка відводиться від споруди.

Джерело статті: landscape-project.ru