Як правильно

Як побудувати ганок

Як побудувати ганок Навіть самий ідеально вибудуваний приватний будинок виглядає недостатньо вигідно без ганочка. І хоч іноді воно і не потрібно - все ж старанні господарі добудовують цей відсутній елемент.

Адже крім естетичних норм і правил, біля ганку є і функціональні особливості.

Одна з найголовніших - це захист придверной зони від негоди - будь то дощ або шквальна злива, або завірюха і рясний снігопад.

З якого ж матеріалу будують ганок?

Найчастіше це або дерево, або ж поєднання цегли і бетону. Причому красиво і доглянуто виглядає і той і інший варіант.

Як побудувати ганок
А ось сходи і сходинки, а заодно і фундамент самого ганочка краще звичайно захистити знизу, за допомогою заливки бетонної основи. Можна вибудувати pragmatick.ru - похилих опорних балках.


Ганок буває відкритим і закритим. Однак на території нашої країни, з-за особливостей погоди, все частіше роблять дашки або з дахом, або хоча б з частковим накриттям.

Фундамент під ганок.

Так як фундамент у всі часи був одним з найважливіших етапів, то і в будівництві ганку все відбувається точно також.

Отже, під фундамент необхідно не тільки викопати яму необхідного розміру, але і вкласти всередину додатковий дренаж, щоб не скупчувалися дощові і талі води.

В якості дренажу можна укласти або осколки битого цегли, або ж дрібний гравій. Висота дренажу повинна бути не менше 25см. Цього буде цілком достатньо.

Сходи і сходинки ганку.

Так як ганок крім естетичної функції виконує ще й раціональну, потрібно ретельно підходити до всіх.

Окремим етапом йде спорудження драбинки. Збираючись готувати драбинку, варто пам'ятати, що в ідеалі від землі до ганку повинно бути не більше 3-4 сходинок. І висота кожної з них повинна бути не тільки правильно розрахована, але й однакова.

Робиться це для додаткового захисту руху господаря будинку та його зручності і комфорту.

При цьому верхня сходинка зазвичай робиться значно ширше. Вона відіграє ще й функцію прихованої лавочки. На верхній сходинці ганку можна чудово посидіти і відпочити після важкого трудового дня.

Робити або не робити бічні стінки для ганку - це вже рішення самого господаря. Однак, якщо все ж рішення прийнято на користь будівництва бічних стінок, то слід відразу ж не забути купити грунтівку і прогрунтувати поверхню сходинок, і бічних стінок ганку, щоб захистити їх від грибка і цвілі, з такою охотою атакуючих відкриті простори у вологу погоду. Краще наносити грунтовку в 2-3 шари.