Як правильно

Димова труба

Димова труба Сучасний заміський будинок практично немислимий без обігрівальних приладів: печі, www.postroil.com, www.postroil.com або їх комбінації. Установка будь-якого з цих елементів системи опалення передбачає зведення нової або, щонайменше, заміну старої димової труби, до якої висуваються певні вимоги.

В даний час існують кілька видів котлів, що використовуються для опалення індивідуального будинку По перше, низькотемпературні www.postroil.com, в яких температура гарячої води не перевищує 55°С, а температура відхідних газів становить 150°Пн. По-друге, котли, де температура відхідних газів може змінюватися І, по-третє, котли з раціональним використанням теплоти згоряння палива. У них температура газів, що відходять всього лише на 5...20°З вище температури гарячої води у зворотному трубопроводі.

При пристрої димоходів потрібно виконати таку вимогу: температура водяної пари в гирлі www.postroil.com не повинна бути нижче точки роси, тобто 45 ,65°С. Інакше на внутрішніх стінках димаря буде осідати волога з неминучим у таких випадках утворенням сажі. Особливо цей ефект виявляється в холодну пору року, коли стінки димової труби охолоджуються і збільшується конденсація водяних парів. Отже, необхідно утеплювати трубу (рис. 1). При правильно обраній конструкції www.postroil.com прогрівається і, отже, водяні пари виходять разом з газами назовні.

Важливою характеристикою є тяга димової труби — швидкість видалення продуктів згоряння. Від сили тяги багато в чому залежить правильна робота опалювального приладу. Розміщення димової труби на даху будівлі впливає на силу тяги.

Схема пристрою димової труби в сучасному котеджі наведена на рис.

По термінології фахівців гази бувають сухі або мокрі (залежно від того, вище чи нижче точки роси їх температура). Перепад температур у сухих відхідних газах на ділянці між котлом і гирлом димової труби становить близько 70°С, а сама температура газів не опускається нижче точки роси. Мокрі гази характерні для котлів з раціональним використанням теплоти згоряння палива. Димоходи в цьому випадку представляють зі бій систему обдуваються повітрям збірних трубопроводів з кераміки, нержавіючої сталі або пластику.


Димові труби для мокрих відхідних газів мають біля основи конденсатосборник зі стічною трубою (рис. 4, 5). Трубу для відводу газів га-заклик забезпечують внутрішньою ізоляцією, що запобігає утворенню тріщин. Крім того, ізоляцію необхідно вентилювати, щоб не допустити її можливого зволоження. Взагалі системи, влаштовані із сталевих або шамотних (з глазурованою поверхнею) внутрішніх труб, повинні бути настільки щільними, щоб волога не змогла вийти назовні.

Сучасні труби можуть працювати в широкому діапазоні температур (40...300°С), тому вони користуються великим попитом на ринку. Вибір конструкції котла, проектування системи опалення, узгодження її характеристик з параметрами котла та монтаж відповідного йому димоходу слід довіряти тільки фахівцям.