Як правильно

Як правильно з'єднати електропроводи

Як правильно з'єднати електропроводи Для того, щоб електропроводка служила довго і надійно, при її прокладанні необхідно спостерігати особливу ретельність, дотримуючи всі рекомендації та норми.

Особливо це стосується тих ділянок комунікацій, де потрібно з'єднати два окремих дроти, при цьому забезпечивши як відмінну прохідність струму, так і надійну ізоляцію.

У минулі часи більшість проводки в жилих будинках виконувалося у вигляді алюмінієвих матеріалів. Зараз їм на зміну прийшли дроту з міді, що дозволяють забезпечити необхідним харчуванням навіть самий потужний побутовий прилад, без ризику замикань і перегораний. Статистика показує, що більшість аварій електромережі відбувається саме в місцях з'єднань проводів, тому здійснювати його необхідно з максимальною ретельністю.

Найчастіше при з'єднанні електропроводки використовують один з цих методів:

1. Скручування. Найпоширеніший коли-то спосіб, здійснюється дуже легко і швидко. Якщо все зробити правильно, скрутка прослужить не менше 10-ти років. Однак слід взяти до уваги, що така ділянка дуже сильно схильний до зовнішніх несприятливих впливів у вигляді вологості, забруднення, механічних пошкоджень. Також при великих напругах скручування може швидко вийти з ладу. Щоб продовжити термін експлуатації з'єднання, його важливо добре захистити ізоляцією. При цьому з'єднувати мідні і алюмінієві ділянки мережі таким способом забороняється.

2. Пайка. Цей метод краще використати, якщо проводка робиться з мідних проводів. Хоча випускаються флюси і під алюміній, але, як правило, такі з'єднання не відрізняються надійністю. Для пайки міді використовуються класичні паяльник і припій. Перед споюванням проводу облуживают, після чого ретельно скручують і пропаивают: використання каніфолі або флюсів спростить процес. Також дуже важливо, щоб місце пайки охололо природним шляхом, ніяких остуживаний у воді або в холоді проводити не потрібно, інакше надійність з'єднання буде питальній. Процес цей досить трудомісткий, до того ж, важливо додатково захистити незалуженные ділянки проводів.

3. Зварювання. Для цього потрібно силовий трансформатор і вуглецевий електрод. Проводку попередньо скручують, а потім оплавляют за допомогою зварювання: отриманий ділянку з'єднання відрізняється великою провідністю. Для ізоляції після зварювання

Як правильно з'єднати електропроводи
або пайки в основному використовують спеціальні термоусадочні трубки, що нагадують звичайні кембрики. Після розігріву ця трубка максимально ущільнюється, що робить ізолювання особливо надійним. Також можна застосувати і звичайну ізоляційну стрічку, намотуючи її в три і більше шарів.

4. Клеми. Найбільш популярний метод з'єднання електропроводки в наш час. Клеми можуть бути різних форм і конструкцій, а отримані сполуки відрізняються надійним контактом і швидкістю монтажу. Як правило, корпус цих пристроїв виконаний з діелектричного матеріалу, а всередині є спеціальні кріплення, оснащені металевими контактами.