Як правильно

Поради щодо самостійного будівництва лазні

Поради щодо самостійного будівництва лазні На будь-якому дачній ділянці потрібна лазня. Можна замовити баню «під ключ», але будь добрий господар мріє спорудити її сам. Це, по-перше, дешевше, по-друге, є привід чим пишатися.

1. Підготовка до будівництва. Спочатку правильно вибрати ділянку:

#9745; він має бути з невеликим ухилом,

#9745; відтік води спрямований повз інших споруд,

#9745; передбачте відстань до сусідніх конструкцій не менше 5 метрів.

2. Закладаємо фундамент. На рівній місцевості краще застосовувати мелкозаглубленний стрічковий фундамент, а на нерівних ділянках — стовпчастий або гвинтовий. Головне, щоб фундамент був під невеликим нахилом.

3. Робота з брусом. Брус придбайте з модрини, сосни або дуба — найвитриваліших порід дерев, бажано зрубаних з грудня по березень. Обов'язкова сушка бруса не менше місяця в умовах природної вентиляції під навісним укриттям. Перегляньте бруси на наявність сучків, так як у подальшому вони висихають і можуть вивалюватися, утворюючи діри. Брус може бути або профільований або клеєний. В залежності від його укладання робимо пропили, застосовуючи шаблони, вибрані заздалегідь. Після цього потрібно обробити кожен відпрацюванням машинного масла, це збільшить водостійкість брусів.

Поради щодо самостійного будівництва лазні
Поради щодо самостійного будівництва лазні

4. Кладка стін. Перший ряд бруса нема чого прикріплювати до фундаменту, адже тяжкість стін міцно закріпить конструкцію, лише щілини між ними залийте монтажною піною. Потрібно зробити перевірку, застосовуючи рівень, горизонтальність встановленого вінця, від цього залежить, чи з'являться в подальшому перекоси у всій будові.

Потім потрібно шаром прокласти утеплювач, Це може бути як недорога клоччя або мох, так і недешева, але сама практична джутова стрічка. Наступні шари брусів кріпляться дерев'яними нигелями або металевими штирями. Останні два ряди бруса не залишаються без кріплення.

5. Кінець будівництва. Поверх останнього ряду бруса кладуть дошки, які покриваються шифером чи руберойдом. Після цього про зруб забувають на 7-8 місяців і залишають для усадки. Дверні та віконні прорізи випилювати слід після того, як лазня пройшла цю процедуру — встановлені до неї, вони схильні до деформації.

Так, будівництво лазні своїми силами доставить вам чимало клопоту і займе багато часу, але нагородою за працю буде прекрасна можливість попаритися в ній від усієї душі!