Як правильно

Меблі кольору сонця

Меблі кольору сонця Ледь переступаєш поріг квартири — відразу потрапляєш в справжнісіньке лозове царство! Творчої фантазії майстра можна тільки позаздрити. Різні предмети меблів, посуд, декоративні вази, кашпо, панно, люстри — все це зроблено руками господаря, але можна і www.market-sveta.ru, але це вже не те.

У невеликому передпокої (2,5x2,5 м) меблі з лози створює ілюзію легкості і простору.

На стіні ліворуч від вхідних дверей — телефонна полку з ажурно сплетених вербових кілець. Над нею — декоративне кашпо, поруч — кошик для щіток. Не менш цікавий ансамбль складають дзеркало в плетеному оправі, дерев'яна поличка для косметики, інкрустована лозою, і скриня для білизни. Прекрасне доповнення до всього цього—штора з лозових кілець в дверному отворі.

І, нарешті, головний об'єкт передпокої — шафа — теж з лози. Це, до речі, одна з перших спроб господаря виготовити плетені меблі. Розміри шафи 120x240 див. Каркасом для плетіння послужили очищені горіхові лозини. Знайти прути такої довжини важко, тому майстер состыковывал їх по два з допомогою відрізків металевої трубки, які вставляються всередину.

Конструкція шафи витончена, легка і в той же час абсолютно проста. Єдина складність — правильно сплести бічні стінки, що складаються з чергуються квадратів 35x35 см з горизонтальним і вертикальним плетінням. Першими потрібно плести «вертикальні» квадрати. Утім, кожен майстер може вибрати візерунок по своєму смаку. Верхня секція шафи висотою 40 см, дверцята в ній, а також у маленьких секціях-«кубиках» кріпляться на рояльних петлях. У нижній секції вони зроблені висувними. Для цього вгорі і внизу кожної дверцята з внутрішньої і зовнішньої сторони прибиті вузенькі планки з підібраного в тон лозі пластику, а в напрямних рейках циркуляркою зроблені пази. Секція для одягу — фактично вільний простір 75x140 см між бічною стінкою зліва і низкою шафок-«кубиків» праворуч.

Вся меблі з лози вкрита лаком, тому, освітлена світлом лампи з-під плетеного абажура, вона відливає золотом. До речі, майстер віддає перевагу саме такий, натуральний колір лози. А тому, всупереч існуючій думці, що сировину для плетіння можна заготовляти весь рік, робить це лише починаючи з серпня — у цей час кора із прутів легко знімається.

Якщо ж прути зберігати неочищеними, а потім варити, щоб зняти кору, вироби вийдуть жовтувато-коричневого кольору. А ось з такої лози, що не зробиш — все буде світло-золотистим, ніби наповнений теплом і ласкою серпневого сонечка.

Світлана Гончарова
За матеріалами газети "Толока. Робимо самі"