Як правильно

Поради по монтажу сталевої штукатурної сітки

Поради по монтажу сталевої штукатурної сітки
Один з найбільш недорогих і ефективних способів зробити штукатурочный шар більш міцним і довговічним – застосування армування штукатурною сіткою. Завдяки їй штукатурка стає міцною та еластичною, що служить профілактикою проти появи тріщин в процесі висихання, або, коли весь будинок дає усадку.

Як правило, такий спосіб армування використовується у випадку, коли товщина штукатурки перевищує 20 мм, а також, коли підстава стін має недостатню поверхневу міцність і адгезію. При високих експлуатаційних навантаженнях на поверхню стін такий спосіб армування теж не буде зайвим (особливо це стосується фасадів).

Кріплення сітки на підставу здійснюється одним з наступних засобів:

1. За допомогою в'язального дроту. Спочатку підстава стіни проходить процедуру грунтування. Матеріал сітка розрізають смугами, довжина яких відповідає висоті оброблюваної стіни. Після цього за допомогою перфоратора здійснюється свердління отворів, глибиною 5-6 сантиметрів, з кроком між ними в 250 мм (по горизонталі і вертикалі). В отримані отвори забивають дюбелі з таким розрахунком, щоб їх капелюшки були на рівні сіткового шару. Смуги сітки прикладаються до стіни з продеванием дюбелів крізь осередки і прив'язуванням до них заздалегідь приготовленої в'язальним дротом. При кріпленні важливо досягати щільність прилягання сітки до основи стіни, при чому роботи зручніше здійснювати, рухаючись знизу вгору.

Поради по монтажу сталевої штукатурної сітки

2. За допомогою маяків. Теж часто застосовуваний і ефективний спосіб. В якості маяків в цьому випадку виступають пластинки квадратної форми, головне умови для розміру яких – бути більше перетину сітки, що забезпечить надійність кріплення. У кожній платівці просвердлюється отвори, розташування ж отворів по площі стіни таке ж, як і в попередньому способі, але без забивання дюбелів. При укладанні сітки на стіну дюбеля вкладаються в просвердлені пластинки, і вводяться в отвори в стіні поверх сітки, що призводить до її фіксації. Дуже важливо, щоб штукатурна сітка не провисав і лежала щільно, для стикування сусідніх полотен можна використовувати метод накладання.

Якщо все виконати правильно, то після штукатурки стіни тріщини утворюватися не будуть. При виборі сітки потрібно врахувати, що для фасадних робіт допустимо використовуватися тільки оцинковану, так як вона здатна відмінно протистояти корозії.