Як правильно

Капітальний ремонт нежитлових приміщень

Капітальний ремонт нежитлових приміщень Сучасним бізнесменам абсолютно неможливо розвивати і зміцнювати свою підприємницьку діяльність без офісу, тобто без приміщення. А, значить, виникає потреба в покупці або оренді цього самого приміщення.

І дуже добре, коли воно спочатку знаходиться в «пристойному стані.

Отже, існує два типи приміщень - житлове та нежитлове. І якщо з житловим будовою все більш або менш ясно, то під терміном «нежитлове» мається на увазі приміщення, непридатні для проживання. Як правило, це офіси, магазини, складські приміщення тощо, тобто приміщення, які призначені для користування у службових, побутових, торгівельних та інших цілях виробничого або невиробничого характеру. Мета ремонту в житлових приміщеннях - створення максимально комфортних умов для проживання, а ось капітальний ремонт приміщення, зокрема, нежитлового, передбачає зовсім інші цілі - створення у найкоротші терміни максимально придатних умов для подальшого перебування і роботи. Чим швидше виконаний капітальний ремонт нежитлового приміщення, тим швидше воно (приміщення) зможе бути використаний за призначенням. А, як відомо, основне призначення такого роду приміщень - принесення прибутку їх власникові. Чим довше капітальний ремонт під ключ приміщення затягується і чим більше допущено помилок у період, коли проводився капітальний ремонт, тим більше небажаних наслідків виникне для власника. Хто захоче «просиджувати» в офісі, абсолютно непридатному для роботи або торгувати в безграмотно спланованому магазині?

Тому, щоб уникнути подібних промахів і для того, щоб капітальний ремонт приміщення був виконаний швидко і правильно, потрібно чітко визначитися з майбутньою метою приміщення. Буде це, наприклад, магазин або краще всього використовувати кімнати під складські приміщення, офіс і т. д. - вибір визначає подальші дії. Після того як визначена мета, можна запрошувати фахівця, який зможе сказати, який конкретний тип ремонту потрібен. Існує два стандартних виду ремонту - косметичний і капітальний ремонт. Якщо придбане приміщення знаходиться в «убогому стані, то доцільніше виконувати капітальний ремонт приміщення. І тут потрібна дуже грамотно підійти до вибору фахівців, які зможуть швидко, якісно і надійно виконати капітальний ремонт. Для виконання косметичного ремонту можна запросити звичайну бригаду майстрів, а для приміщення в аварійному стані капітальний ремонт приміщення «під ключ» повинні виконувати тільки висококваліфіковані майстри.

Далі, щоб майстри, які будуть виконувати капітальний ремонт, змогли швидше здійснити довгоочікуваний капітальний ремонт приміщення, необхідно, щоб на руках був заздалегідь складений дизайнерський проект. Це дуже важливий момент, оскільки сам по собі капітальний ремонт - це солідний обсяг робіт. Необхідно виконати проектування, дизайн, узгодження перепланування з відповідними інстанціями, демонтаж, налагодження комунікацій і т. д. Погодьтеся, навіть цей далеко неповний список перерахованих робіт вже змушує задуматися про вибір бригади професійних майстрів з великим послужним списком. До речі, солідні будівельні фірми надають сприяння в оформленні та отриманні потрібних паперів на проведення тих чи інших робіт. Якщо ж капітальний ремонт приміщення буде виконувати звичайна бригада, то, можливо, власнику нежитлового приміщення доведеться запрошувати ще й додаткових фахівців, а на їх пошук буде витрачено час і додаткові кошти. Замовляючи капітальний ремонт будівельної компанії з великою кількістю послуг, можна розраховувати на знижки в оплаті. Замовляючи ремонтні роботи в будівельній фірмі, з клієнтом укладається письмовий договір, а на всі виконані роботи фірма дає гарантію. Із звичайної бригадою зазвичай існує лише усна домовленість, яка по своїй суті нічого не варто.

Відмінною особливістю ремонту нежитлового приміщення від житлового - це терміни його виконання. Квартирний ремонт, т. е. ремонт житлового приміщення може проводитися без обмеження у часі, т. к. іноді потрібні ті або інші переробки, зміни, які вносяться в капітальний ремонт приміщення. А капітальний ремонт нежитлового приміщення повинен бути виконаний у визначені строки і без огріх. Ви запитаєте - чому так суворо? Вся справа в тому, що нежитлові приміщення - це приміщення комерційного призначення, а, значить, їх власник планує в найкоротші терміни «змусити» свою територію приносити прибуток. Адже не дарма мудрі люди помітили «час-гроші».

У більшості випадків капітальний ремонт приміщення нежитлового фонду залежить від спрямованості і масштабність підприємства, тому власники майбутніх супермаркетів частіше воліють будувати нову будівлю, ніж проводити перепланування та капітальний ремонт.