Двері

Утеплювачі дверних і віконних прорізів

Утеплювачі дверних і віконних прорізів Досить часто кожен з нас стикався з проблемою, що через деякі час, утеплювачі на дверних і віконних отворах перестають виконувати свою функцію. Або коли при наступному ремонті у будинку або квартирі, утеплювачі підлягають заміні, так як не підходять по колірній гаммі або є необхідність встановити додатковий утеплювач.

У подібних ситуаціях, для багатьох, рішення даного питання стає великою проблемою. В сучасних умовах експлуатації утеплюючі прокладки у віконних і дверних коробках справно служать до 15 років. Після цього починається процес старіння, який посилюється за рахунок прямого попадання сонячних променів і впливу озону. Ущільнюючі елементи стають твердими і ламкими і виконують покладені на них завдання лише частково або не виконують взагалі. Існує дуже багато причин, за якими заміна ущільнювальних профілів життєво необхідна.

При розтріскуванні профілі не можуть захистити будинок від протягів, шуму, попадання всередину приміщення дощової води, пилу і бруду. Ефект особливо відчутний в зимові місяці, коли в морози прокладки майже повністю втрачають свою еластичність.

У таких випадках ефективніше всього просто видалити старий профіль, а для заміни підібрати підходящий новий, наприклад профіль Aluplast який можна придбати тут www.viknaonline.com.ua. Але на око вибрати елемент потрібної товщини і ширини важко навіть професіоналу – різні матеріали в різних умовах ведуть себе по різному. У теж час встановлення невідповідного профілю може звести нанівець всі зусилля по герметизації. Майстра в даному випадку зазвичай використовують в роботі наступний прийом: паз, де буде знаходитися герметизуюча прокладка, вставляють кулька з гумового пластифікатора. Потім вікно або двері закривається і знову відривається. Кулька приймає форму паза і фіксує її. Вимірявши з допомогою спеціального інструменту його ширину і глибину, можна підібрати ущільнюючий профіль відповідних габаритів. Такий тест можна і потрібно проводити для герметизуючих прокладок і внутрішніх і зовнішніх віконних рам.

Якщо мова йде про вікнах і дверях сучасної конструкції, то все досить просто: потрібно просто встановити новий ущільнювальний профіль на місце старого. Але у випадках з історичними будівлями або будинками є пам'ятками архітектури справа йде дещо складніше. Вікна і двері в таких приміщеннях не можна міняти на нові, щоб не порушити гармонію їх вигляду, але ущільнювати віконні та дверні прорізи можна. Це можливо зробити двома способами – або в торцях віконних рам просвердлюють пази, куди вставляються ущільнюючі прокладки або герметизуючі профілі приклеюються до рівної і попередньо очищеної поверхні.

Таким чином, можна зробити історичні будівлі більш ефективними з точки зору споживання енергії, зменшивши втрати тепла в них і створивши захист від протягів. Мікроклімат в приміщеннях після такого невеликого ремонту так само поліпшується температурно – вологісні параметри стають більш комфортними. Щоб уникнути ефекту закупорювання, в приміщеннях повинна бути організована припливно–витяжна вентиляція.

Просвердлення пазів – більш трудомісткий спосіб, але він дозволяє добре зафіксувати ущільнюючі прокладки, не даючи їм зміщуватися: герметик повністю заповнює собою паз. У деяких випадках можна обмежитися приклеюванням профілів.

Щоб ущільнюючі профілі в місцях стиків вертикальних і горизонтальних елементів віконних рам і дверних коробок щільно прилягали один до одного, їх підрізують під кутом 45 градусів з допомогою спеціальних кусачок. Потрібно брати до уваги, що профіль не обов'язково має бути такої ж довжини, що і паз. Його можна підрізати вже після установки на своє місце. Герметизуючий шнур «заходить» в паз за допомогою обертового ролика. Злегка зволожений шнур краще лягає в паз.

Таким чином, своєчасна заміна ущільнювачів дозволить значно скоротити втрати тепла і створити надійний захист від протягу.