Двері

Зведення лазні

Зведення лазні Лазні, традиційно, зводять з дерев'яних зрубів. Дошки і колоди для нижніх вінців зрубу, сволоки підлоги і стелі рекомендується використовувати модринові або соснові.

Верхні вінці зрубу, вже починаючи з четвертого, а також для обшивки стелі і стін можна взяти такі пиломатеріали, які виготовлені з липи або білої ялини.

Нижній вінець або оклад зрубу закривають двома шарами руберойду або толю. Потім заливають будівельним розчином. Дерев'яний зруб лазні робиться кількома способами: у торцевій шпунт, в чашу, в лапу, в обло. Стіни, після того як вони будуть готові, потрібно проконопатити пеньком або клоччям. Іноді для цих цілей використовується сухий мох. Коли стіни лазні осядуть, приблизно через рік, їх ще раз конопатять.

Стіни лазні можуть бути зроблені з більш довговічних і міцних матеріалів – каменю або цегли. Але цегляні стіни, порівняно з дерев'яними, утримують тепло гірше. Тому фахівці рекомендують їх обшивати деревом. Одним з найбільш підходящих видів кладки при будівництві лазні вважається кринична. У цьому випадку викладаються дві стінки в півцеглини на невеликій відстані один від одного. Теплоізоляційним матеріалом заповнюють простір між ними.

Як правило, лазня складається з трьох окремих приміщень. Це передбанник, хлопця і мийна. Якщо площа лазні невелика, то останні дві можна поєднати. Правда в цьому випадку підтримувати вологості повітря і температуру на потрібному рівні складніше.

У російській лазні роблять жар. Тобто витягують його з печі. Хороша лазня – правильна піч. Тому кладку печі-кам'янки довіряти необхідно досвідченому пічник.

У проект лазні краще всього передбачити таку конструкцію дров'яної кам'янки, де піддувало і топка будуть перебувати у передбаннику, а не в парильному відділенні.

Під піч, фундамент обов'язково влаштовують окремо від фундаментів стін самої лазні. Проміжок між ними складає більше трьох-п'яти сантиметрів. Це необхідно для забезпечення відносно один одного вільної опади.

Зведення лазні
Кам'янки бувають закриті і відкриті. У разі відкритої печі камені укладають над топливником купою. Кам'янка нагрівається швидко, але вона також швидко і остигає. Зазвичай в російській лазні встановлюють піч із закритою кам'янкою. В ній камені знаходяться за дверцятами всередині печі.

Вікна та двері які я придбав тут rus-dvery.ru. При будівництві бань, віконні та дверні прорізи для збереження тепла роблять невеликих розмірів. У двері з цією ж метою потрібно зробити високий поріг. Він повинен бути на висоті 25-30 см від підлоги.

Стеля та підлога. Найбільш висока температура в лазні тримається на рівні стелі якщо стеля ізольований погано, то справжню температуру в парній довго підтримувати буде неможливо. Тому утеплюється стелю або по старому традиційному варіанту за допомогою засипки шару торфу, землі або тирси. Існує сучасний варіант утеплення. Це мінеральні та базальтові утеплювачі.

Після того як прокладена зливна система, настилають підлогу. Для відводу стічної води передбачається проведення труби. Вона з'єднується з ямою, яка заповнена гравієм і щебенем.

У лазні підлоги можна зробити дерев'яними. Вони можуть бути як протікають так і не протікають. У другому випадку шпунтовані дошки укладають щільно на лаги з ухилом у бік зливного отвору. У разі протікають підлог дошки кріпляться за невеликим за розміром зазором. Через нього і буде йти використана вода.