Двері

Сховище під стелею

Сховище під стелею

Частенько навіть в просторих квартирах немає такого місця, де можна було б непомітно розмістити валізи, сумки, коробки та інше. Пропонуємо деякі варіанти пристрою такого затишного куточка.

У будинках і квартирах, як правило, є невеликі приміщення (комора, гардероб, туалет), які зазвичай використовуються не на всю висоту. Наявним під стелею вільним простором можна розпорядитися з толком, спорудивши антресоль.

Сховище під стелею
Конструкція антресолі

Де спорудити цю «камеру схову», залежить від планування вашої квартири. В даному випадку її будують над туалетом, поєднавши отвір дверки антресоль з дверима приміщення і підібравши відповідні наличники.

Перш ніж приступити до виготовлення, радимо спочатку накидати ескіз, визначити рівень майбутнього перекриття і розміри дверцят В якості опори перекриття використовують прикріплені до стін бруски, переріз яких залежить від розміру антресолі і передбачуваного навантаження. У верхній частині зробленого в стіні отвору монтують перемичку, підтримуючу залишилися ряди кладки. В проріз встановлюють заздалегідь виготовлену дверну коробку, до якої потім кріплять стулки. Якщо отвір в стіні невеликий, дверцята можна зробити одностулкової. Навколо дверей до коробки кріплять наличники.

Отвір

Щоб проробити отвір у цегляній кладці стіни або перегородки, спочатку необхідно розмітити його контури. Після розмітки контурів отвору з обох боків стіни зубилом видаляють штукатурку. Головне - витягти з кладки перший цегла. Для цього у швах навколо нього свердлять отвори, користуючись при цьому електродрилем зі свердлом з твердого сплаву. Видаливши зубилом проміжки між отворами, цегла легко виймають. Розбирання решті частини кладки піде вже легше: достатньо лише «розшити» шви і легким ударом молотка вибити цегла. У утворився отворі повідрубує виступи на одвірках.

Порада:Довбальні роботи можна виконати самому тільки в тому випадку. якщо стіни тонкі і не несучі. Якщо ж стіни спирається перекриття, потрібно закликати на допомогу фахівця.


Сховище під стелею

Отвір в стіні каркасної конструкції

Його роблять трохи інакше, ніж у кладці Зазвичай по обидва боки дверей перебувають стійки, обшиті плитами, між якими легко зробити отвір для дверки антресолі.
Положення стійок і поперечних ригелів можна виявити обстукиванием обшивки або з допомогою магніту, що реагує на шурупи або цвяхи, якими прикріплена обшивка.

Установка дверної перемички

Якщо поверх отвору залишилися ряди кладки, їх необхідно зміцнити Для цього у верхній частині прорізу з боків роблять поглиблення для перемички, яка повинна спиратися на цілі цеглини. Як перемички можна використати звичайний дерев'яний брусок або виготовити її зі сталевого профілю.

Після цього можна приступити до підгонці отвору під коробку дверки антресолі. Верхню межу утворює перемичка, а нижню слід сформувати, уклавши шар розчину або ряд подтесанных по товщині цегли. Косяки вирівнюють розчином. При роботі перевіряють рівнем горизонтальність і вертикальність граней отвору, щоб дверцята сиділа на місці без перекосів.

Дверна коробка і обшивка

У готовий отвір встановлюють дверну коробку, виготовлену з дощок чи товстої фанери. Ширина дощок коробки повинна бути дорівнює товщині стіни разом зі штукатуркою. Висота і довжина залежать від розмірів отвору або дверки (якщо вона придбана в готовому вигляді).

Кріплення дверної коробки

Кутові з'єднання між деталями дверної коробки виконують на шурупах або цвяхах. При з'єднанні на шурупах в що накладається деталі попередньо свердлять отвори При складанні вимірюють обидві діагоналі. Якщо їх довжина різна, значить є перекіс. Усунувши його, коробку скріплюють діагональної рейкою і вставляють у проріз, ретельно вивіряють за рівнем і фіксують дерев'яними клинами по всьому її периметру. При цьому клини не слід забивати дуже туго, інакше дошки коробки можуть прогнутися!

Для кріплення дверної коробки до кладці використовують рамні (подовжені) дюбелі і шурупи. Через кожну бічну дошку свердлять твердосплавним свердлом не менше ніж по два отвори, які повинні доводитися на серединну зону цегли. В отвори крізь дошки забивають дюбелі. При ввертывании шурупів слід звернути увагу на те, щоб дошки не вигиналися
Після видалення допоміжної рейки по периметру дверки кріплять наличники

Виготовлення дверцят

Стулки можна виготовити самому з ДСП. меблевого щита або столярної плити Шорсткі кромки, що утворилися при розкрої заготовок, шліфують і облицьовують кромочним матеріалом, відповідним за кольором і текстурі пластям заготовок.

Простіше, звичайно, купити і встановити вже готову дверку, наприклад, жалюзную. перевага якої у тому. що вона забезпечує вентилювання антресолі У цьому випадку отвір і дверну коробку слід точно підігнати під полотно дверки, оскільки змінити його розміри неможливо! Щоб стулки потім не заїдали, по периметру між ними і коробкою необхідно залишити зазор.

Ще один варіант - встановити в прорізі колишню у вживанні віконну раму, якщо така є в наявності Скло можна замінити на фанеру. В цьому випадку у вас будуть готові стулки і відповідна до них коробка.

Порада: При викроювання стулок пиляйте їх з лицьового боку, дак як нижні краю пропила виходять нерівними.


Підбір і навішування дверцят

Для установки стулок годяться звичайні (плоскі карткові) меблеві петлі або Карткові петлі рояльні з товстого металу необхідно врізати в дерево. Петлі треба встановити так, щоб їх середня випукла частина (корпус стрижня) була зовні. Інакше стулки відкриватися не будуть.
Для навішування на меблевих петлях, під їх кругле у вигляді чашки підставу потрібно вибрати в полотні стулки гніздо (глухе отвір) O35 мм і глибиною близько 13 мм. Його краще за все висвердлити з допомогою перового або спеціального свердла по дереву з кріпленням електродрилі в свердлильної стійці з упором (обмежувачем глибини свердління). Положення отвори (відстань від краю стулки) під меблеві петлі зазвичай вказано на упаковці або петлі продають у комплекті з шаблоном. Гідність меблевих петель в тому, що їх можна регулювати і після установки. Підвішені на них двері не вимагають застосування магнітних засувок Меблеві петлі влаштовані так, що при закриванні стулка "притягується" до коробки.

Монтаж перекриття

Перекриття можна зробити з цілої плити, щита або настелити з дощок. В даному випадку використано шпунтовані дошки В якості несучих елемент ос підійду бруски 4x6 см, які треба прикріпити до стін шурупами з дюбелями за попередньо розмічених за допомогою рівня лініях.
При великій глибині антресолі і малій товщині шпунтованих дощок додатково можна змонтувати центральну несучу балку, прикріпивши її металевими кутиками до стін брусків або врубкой вполдерева, вибравши в них стамескою або фрезерною машиною відповідні пази.

Диски перекриття кладуть на несучу конструкцію і кріплять цвяхами Щоб перекриття виглядали красиво, знизу по його периметру між дошками і несучими брусками кріплять стельові карнизи. Нижню поверхню перекриття можна покрити прозорим лаком або фарбою.

Для зручного користування антресоллю рекомендуємо застелити перекриття лінолеумом або оргалітом (ДВП) За ним буде легше рухати валізи і сумки Більш зручною буде і прибирання антресолі.

Освітлення

При влаштуванні антресолі потрібно провести нову електропроводку. Кабель необхідно прокласти так, щоб можна було знову змонтувати стельовий або настінний світильник в нижній частині приміщення і заодно влаштувати освітлення в ніші антресолі.

Сховище під стелею

Дверний вимикач

Замість старого світильника встановлюють розподільну коробку, від якої один кабель піде до лампи, що висвітлюють приміщення під антресоллю, а інший - до лампочки-вимикача, змонтованого в одній із стулок дверей. Але це може бути і окрема лампочка з автономним дверним вимикачем, Ці схеми функціонують подібно вмонтованим в холодильниках. Їх встановлюють в дверну коробку так, щоб при відкриванні дверцят лампа запалювалася, а при закриванні -гаснула.

Якщо ви зупините свій вибір на автономному вимикачі, необхідно подумати, де краще змонтувати лампочку антресолі, щоб вона добре висвітлювала нішу і була доступною (наприклад, для заміни перегорілої лампочки) і не заважала ставити або брати речі.