Двері

'Довгий' будинок

'Довгий' будинок Народився і виріс я в тихому лісовому містечку, де наші дитячі ігри проходили серед величезних сосен і кедрів. Зараз в цьому районі при прокладанні доріг і зведенні будівель багато дерев зрубано, але це місце залишається для мене надійним притулком.

У 1980 р. я купив невеличкий клаптик землі, густо зарослий кедром і папороттю. Досі мені доводилося будувати для інших, тепер я вирішив побудувати власний будинок - просторий, з хорошим природним освітленням і щоб він вписувався в навколишній ліс. Дуже хотілося повернути ті почуття, що були у мене в дитинстві. (Ст. Холланд (США)

Потужні колоди - основа і опора.

Традиційно будинки, побудовані в цих місцях, називалися «довгими». У них масивні стовпи, що стоять по торцях, тримали на собі всю конструкцію. Ці стовпи, які стоять монументи, і послужили відправною крапкою при проектуванні мого будинку. Майданчик під будинок я зорієнтував серед дерев так, щоб сонячне світло потрапляв до нього через лісові галявини. Хотілося, щоб в темний зимовий час будинок отримував максимум світла.

За рік до початку спорудження будинку я знайшов чотири прямі, високі сосни діаметром близько 400 мм. Зваливши їх, зашкурил і залишив сохнути. Колоди сохли цілий рік. Щоб вбити темну цвіль, яка з'явилася на них, промив колоди хлорним вапном, що додало їм прекрасний світло-сірий відтінок. Навколо цих колод я зводив каркас будинку з дощок перетином 50x150 мм Він обшитий горизонтально вагонкою 25x100 мм з кедра, пофарбованої потім під колір старих оточуючих www.postroil.com дерев. Металева покрівля вкриває дім. www.postroil.com вписана в навколишній ліс.

Підігрівається «пляж». Багато ідеї, закладені в проект будинку, виникли після відвідування індіанської села. В індійських «довгих хатах» підняті підлоги вздовж стін використовувалися як лежаки і місця особистого користування, а довга центральна частина служила загальною зоною і місцем для вогнища.

'Довгий' будинок
Замість багаття я звів цегляний камін, з допомогою якого можна легко нагріти весь будинок. Висота вхідного прорізу каміна — 1,2 м, ширина — 1,5 м. Кордон залитого бетоном підстави топки продовжена вгору дерев'яними горизонтальними ступенями навколо поглибленої зони, що привертає погляд до вогню.

Перед www.postroil.com поверх заглиблений бетонної плити насипаний «пляж» з дрібного гравію шаром 150 мм, закритий панелями. Взимку їх можна підняти і повністю відкрити теплий «пляж», щоб розслабитися перед вогнем.

Будинок та баня обігріваються гарячою водою, що біжить по прокладених трубах в підлозі від газового котла. Лазня стоїть поруч з будинком і з'єднується з ним кам'яною доріжкою. Через кругле вікно сауна дивиться прямо на гігантські кедри. Це прекрасне місце для роздумів. В самому будинку немає ванної — вона в лазні. Так і я люблю коротку прогулянку до srub39.ru в передчутті подальшого задоволення.

Для дому в лісі треба багато світла. Спочатку на причілкового стороні будинку навпроти каміна я мав намір встановити одну велику двері розміром 2,4x2,1 м. Але потім вирішив, що для поліпшення огляду краще поставити дві секції великих засклених воріт. При необхідності нижню секцію можна підняти. При цьому фактично забирається ціла стіна, відкриваючи вигляд на ліс, так і світу в будинок проходить набагато більше.

При настиланні підлоги верхнього поверху я зрозумів, що він буде перешкодою світла, що падає через прозору частину даху в житлову зону. Тому замість дерев'яного настилу встановив сталеву сітку 1,5x3,3 м, яка стала опорою для підлоги, набраного з скляних блоків. Він пропускає світло на нижній поверх.

'Довгий' будинок
Вікна шириною 1,5 м проходять через обидва ската даху. Рами зроблені з анодованого www.postroil.com і складаються з чотирьох деталей (типу сходів), що монтуються на болтах. Вікна спираються на сталеву перемичку, яка скріплює конькові бруси, і встановлені на 100 мм нижче площини покрівлі, підкреслюючи рельєфність будівлі.

Коли вікна були засклені, оброблені і пофарбовані, я всю зиму провів під брезентом, так як мені довелося шукати гроші на покрівельний матеріал. Але вікна виправдали вкладені гроші. За рахунок цього знизилося використання штучного освітлення протягом усього року.

Нескладна www.postroil.com і прості матеріали. Я не хотів використовувати для кришок кухонного столу або ламіновані пластикові матеріали, тому експериментував з бетоном. Кришки відливав лицьовою стороною вниз у формі, зробленої з ДВП і встановленої на підлозі. Я не хвилювався, якщо вони не виходили з першого разу — бетонна суміш недорога, а для виправлення помилок у мене була кувалда.

За матеріалами журналу "ДІМ"