Двері

Які бувають даху

Які бувають даху Дах є однією з найважливіших несучих конструкцій будь-якої споруди, при цьому вона виконує не тільки захисні функції, але і ряд інших, наприклад, декоративну.

При зведенні даху необхідно враховувати, що даний елемент конструкції будівлі є одним з найбільш незахищених і круглий рік піддається впливу шкідливих факторів зовнішнього середовища, таких як атмосферні опади, радіація сонця, коливання температури, вітер та інші. Саме тому при проектуванні і будівництві даху необхідно забезпечити відповідність конструкції даху вимогам стійкості, міцності та тепло — і гідроізоляції.

Дах можна розділити по безлічі ознак, однак прийнято виділяти три основних класифікаційних ознаки.

Першим з них є поділ дахів з архітектурно-конструктивного вирішення. За цією ознакою виділяють горищний тип дахів і суміщений.

Які бувають даху
Які бувають даху

Суміщені дахи включають в себе пологі покриття, що не мають горища. У них дах з'єднана з горищним перекриттям, нижня частина конструкції є стелею приміщення. У горищних ж дахів, є конструкція (горище), яка застосовується для розміщення різного інженерного обладнання. Для проходу в приміщення використовують сходові конструкції, двері або люки.

Ще одним з класифікаційних ознак є рівень теплоізоляції даху. Дахи поділяються на теплі і холодні.

Іншою класифікаційною ознакою прийнято вважати форму даху. Виділяють односкатную, щипковую, шатровий, вальмового і полувальмовую форми дахів.