Двері

Як клеїти шпалери - поради досвідчених будівельників

Як клеїти шпалери - поради досвідчених будівельників Обклеювання стін шпалерами являє собою не стільки складний, скільки нудний процес. Дуже важливо проводити всі роботи акуратно. В іншому разі не виключені дефекти, виправити які буде дуже складно.

Підготовчий етап

Робота починається з підготовки поверхні. В першу чергу необхідно очистити стіни, зробити їх рівними. Для цього потрібно прибрати старі шпалери, зашпаклювати можливі тріщини і дірки. Тоді поверхня вийде гладкою. До того ж буде забезпечуватися краще зчеплення клею з матеріалом.

Який клей потрібен

Особливу увагу слід приділити й безпосередньо самому клею. Якщо він підібраний неправильно, то незабаром шпалери почнуть відпадати, потрібні час і сили, щоб знову надати їм нормальний вигляд. Саме тому варто пам'ятати, що для деяких типів шпалер, наприклад, вінілових, передбачений спеціальний клей. Він забезпечує міцне зчеплення з поверхнею. У такому разі шпалери будуть надійно триматися.

Як клеїти шпалери - поради досвідчених будівельників
Як клеїти шпалери - поради досвідчених будівельників

Технологія обклеювання стін шпалерами

#10102; Коли всі матеріали будуть підібрані, можна приступати до обклеювання стін. Щоб рівно розташувати перше полотнище, рекомендується провести на стіні вертикальну лінію. Вона допоможе орієнтуватися і належним чином наклеїти матеріал.

#10103; Починати процес можна як від двері і вікна. Особливої різниці немає, оскільки в будь-якому випадку шпалери повинні розташовуватися встик один одному. Для першого полотнища слід відміряти смугу з невеликим запасом. Зайві краю потім можна швидко обрізати, коли стане зрозуміло точну кількість матеріалу. Якщо на шпалерах немає будь-якого малюнка або орнаменту, то можна підготувати і кілька смуг відразу.

#10104; Далі зворотна сторона шпалер покривається клеєм. Наносити його зручніше малярським валиком від середини полотнища, а потім плавно просуватися до країв. Потім оброблене полотно рекомендується акуратно скласти, щоб кожна частина добре просочилася клеєм. Потім шпалери наклеюються на стіну. Якщо на поверхні з'являються зморшки або бульбашки, їх треба негайно розгладити чистим валиком або ганчіркою, сильно не натискаючи на покриття. На наступному етапі, поки не висох клей, віддаляються надлишки матеріалу. За таким же принципом наклеюються на стіни та інші полотна.

Як клеїти шпалери - поради досвідчених будівельників
Як клеїти шпалери - поради досвідчених будівельників

Деякі поради

Дуже акуратно доведеться працювати в зоні, де розташовуються труби і радіатор. Якщо демонтувати їх на час можливості немає, то шпалери доведеться розрізати на дрібні листи з урахуванням цих конструкцій. Головне – не забувати розгладжувати матеріал, інакше з часом він почне відклеюватися від поверхні. До того ж необхідно клеїти шпалери так, щоб стики здавалися менш помітними навіть у кутах.

Щоб обклеїти стіни шпалерами, необов'язково наймати професіоналів. Виконати це завдання вийде і своїми руками. Між тим для однієї людини процес все-таки здасться досить важким, тому для виконання дрібних доручень краще мати помічника. Так робота завершиться швидше.