Двері

Дверні замки те, на чому не варто економити

Дверні замки те, на чому не варто економити Якщо ви зібралися встановлювати в своєму будинку або квартирі сталеву вхідні двері, то ви можете заощадити трохи коштів на оздоблювальних матеріалах, але ось на замках економити не варто.

Ваша безпека залежить від того, наскільки якісно буде дане пристрій.

Дверні замки те, на чому не варто економити

Яких видів бувають дверні замки

Всі існуючі види замків діляться за типом монтажу та бувають врізними, навісними і накладними.

Найбільш поширений на даний момент – врізний варіант замку, який монтується безпосередньо всередину дверей, при цьому зовнішній вигляд самого полотна не змінюється. Подібна конструкція ідеально підходить для бюджетних дверей, і якщо встановити її в дерев'яне полотно, те місце, куди врізається замок, втратить свої захисні властивості, ставши вразливим до зломів.

Накладний замок вважається ідеальним рішенням для установки в дерев'яні полотна, але при цьому, його нерідко використовують, щоб посилити захисні характеристики конструкції з металу, як допоміжний засіб. Облаштовуючи подібні замки варто розуміти, що накладної варіант легко вибивається парочкою сильних ударів.

Природно, мало хто монтує навісний замок на внутрішню або зовнішню двері, адже подібні пристрої застосовуються найчастіше для того, щоб забезпечити надійне замикання господарської споруди, наприклад, сараю, гаража, металевої решітки, підсобного приміщення і так далі. Використовуючи навісні замки також варто пам'ятати, що вони легко демонтуються впливом брухту або особливої фомки. Надійність виробу безпосередньо залежить від матеріалу, який був використаний для її виробництва. Великою надійністю може похвалитися хіба що сталевий навісний замок.

Основний момент, на який варто спиратися при виборі замку – тип його дії. Найбільш надійні замки – сувальдні (англійські), які обладнуються спеціальними пластинами, а саме – сувальд. Кожен їх елемент відрізняється унікальною прорізом. Чим більше подібних пластин передбачено в замку, тим більш надійним він вважається. Саме з цієї причини, більш якісні моделі сувальдних замків оснащені додатковими металевими пластинами.

Що стосується циліндричного замка, то в його конструкцію входить корпус, обертовий циліндр і штифт (пін). Надійні характеристики подібного пристрою залежать від форми, кількості і того, як розташовані штифти. Найбільш якісні замки такого типу виготовляються з твердих сплавів металу, а також оснащені захисною розжареної шайбою, яка знаходиться на циліндрі.

Однієї з різновидів циліндричного замка є дисковий замок. Його механізм являє собою певний набір спеціальних дисків, де кожен відрізняється наявністю вирізів конкретних розмірів. Подібні замки зараз можна назвати найнадійнішими, оскільки з допомогою відмичок вони не відкриваються, то ж стосується і свердла. Навіть якщо хтось і спробує застосувати свердло, то диски замку будуть обертатися разом з ним.

Окремим видом можна назвати комбінований замок, який складається з двох механізмів – циліндрованного і сувальдного. Зламуються такі конструкції досить рідко, так як кожен вид механізму має свої особливості, які створюють складнощі для зломщика.