Двері

Як поставити петлі для дверей

Як поставити петлі для дверей Дверні петлі — важлива складова будь-яких дверей. Конструкція дверної петлі досить-таки проста, і в той же час монтаж повинен бути максимально точним. Тому до вибору петель потрібно підходити зі знанням деяких особливостей їх різновидів їх типів.

Навички та здібності в столярній справі теж необхідні для встановлення петель, щоб уникнути додаткових зусиль і непотрібних дій. Перед виконанням монтажу дверних петель важливо знати кілька моментів. До речі, якщо вам потрібно придбати принтери етикеток рекомендую замовити його тут postorg.com.ua.

Перший крок

Вибираючи дверні петлі важливо звертати увагу на їх якість: не повинно бути люфту під час прокручування; петля не вигнута, і вона з рівними краями. Петлі мають два види обертання: з лівого боку і з правого. Визначається потрібний вид петлі. Врізка петлі починається з розмітки дверного полотна. На торці робиться розмітка верхнього і нижнього краю петлі. Існує два принципи розмітки на двері: зазначається знизу і зверху півтора розміру самої петлі або по 20 см незалежно від її розміру.

Другий крок

Підставляється петля до торця дверей і за фактом описується її контур, простим олівцем або маркером. На лицьовому боці зазначається товщина самої петлі. Підписується маркером верхня і нижня петля, а також їх напрям (наприклад, вниз). За наміченим контуру на двері, столярним ножем прорізається лінія на товщину петлі, це допоможе не виходити за рамки розмірів. Стамескою робиться поглиблення за заданими розмірами. Використовуючи електричний фрезер, домагаються максимальної точності за розмірами. Петля повинна щільно прилягати за розміром. У разі неточності двері буде провисати або не закриватися.

Робиться розмітка шилом для шурупів. Центр отвору краще змістити в бік більшої частини торця на 1-1,5 мм. В цьому випадку при закручуванні шурупів петля щільно сяде в вирізані пази. Насверливаем отвори за 3-4 мм для легкого вгвинчування шурупів.

Третій крок

Монтаж дверних петель на дверну коробку проводиться точно так само, як і на двері.

При перенесенні розміру на дверну коробку додається зверху 1,5-2 мм. Це спеціальний зазор між дверима і дверною коробкою. Наприклад: верхній край розміру паза для петлі на двері 20 см, значить на дверному прорізі край буде на 2 мм нижче, його розмір буде 20,2 див.

Є ще один спосіб перенесення розмірів з дверної коробки на двері. Заміряється довжина дверної коробки і наголошується на ній зверху 20,2 см, а на нижній частині 170,2 див. На двері ці розміри відповідають 20 см та 170 см

Це необхідно, щоб уникнути проблем у разі деформації двері від вологи і підвищених температур.

Навісні петлі найкраще підходять для дверей. Вони просто встановлюються і демонтуються у разі заміни дверей, надійні і міцні. Добре якщо матеріал петлі це латунь. Для кріплення використовуються анкерні шурупи. Для твердих порід дерев використовують короткі шурупи, для м'яких довгі.