Будівництво

Яку деревину слід вибирати для будівництва

Яку деревину слід вибирати для будівництва Дерево було одним з перших будівельних матеріалів наших предків. Цей матеріал використовували в різних кліматичних поясах. Але і в теперішні дні, дерево не втратило свою популярність.

Будинки, виконані з деревних стовбурів, виглядають ефектно і багато, а жити в такому приміщенні досить комфортабельно. У країнах, де багато лісів, дерево є одним з дешевих матеріалів. Тому в таких країнах найбільш часто зустрічаються лісові хатини.

Заготівля лісу перед будівництвом

Люди з самого початку навчилися заготовляти дерево, яке згодом використовували для будівництва своїх хатин. Вони дуже ретельно підходили до підбору деревини, так як дерева, що мають червоточини і гниль не підходили. Стволи повинні були мати однаковий діаметр і рівну поверхню. Йшли рубати ліс у період його сплячки, взимку або ранньою весною. Після цього відразу очищали стовбури від кори, для кращого висихання. Матеріал для майбутніх будинків тримали під навісом на підкладках.

Види часто використовуваних видів дерев

Зараз технологія заготівлі лісу практично нічим не відрізняється. Для побудови найчастіше використовують хвойні породи дерев. Хвойні види більш міцні, ніж інші дерева. До того ж вони мають більш прямий стовбур, що зменшує кількість відходів. Прямим вважається стовбур сосни, він має малу кількість сучків, що відіграє важливу роль. На територіях, де переважає підвищена вологість, сосна змінює свій колір на синій, тим самим псуючи зовнішній вигляд будинку.

По міцності з сосною може змагатися ялина, але вона згниває швидше. В ціновій категорії ялина дорожче. А ось синіє, при високій вологості менше ніж її опонент. Ялина в основному застосовують при внутрішній обробці, так як її опір до вологи дуже низька. А ось при будівництві стін часто використовують модрину. Вона дорожче сосни, але дуже стійка до загнивання. Її дорожнеча пояснюється складністю обробки дерева, може розколюватися.

Яку деревину слід вибирати для будівництва
Яку деревину слід вибирати для будівництва

Фактори, що впливають на вибір дерева

Такими факторами є діаметр стовбура, і кількість сучків на певну ділянку площі. Внизу стовбура сосни практично відсутня сучковатость. Додатковими факторами є щільність, стійкість до гниття, зносостійкість, схильність до появи тріщин, безпека для людини і, звичайно ж, ціна.

Варто ретельно обміркувати матеріал свого житла. Звернути, здавалося б, незначні факти, увагу і зважити кількість за і проти даного виду деревини і взагалі будівельного матеріалу.