Будівництво

Сухостойная сосна

Сухостойная сосна Найбільш популярний будівельний матеріал, що відноситься до категорії сухостійних – сухостойная сосна. Унікальні якості обумовлюються самою природою, тому деревину практично немає необхідності додатково обробляти.

Різні споруди з сухостійній сосни доступні на цьому сайті - artkelo.ru.

Що являє собою сухостій

Цим поняттям називають мертве дерево, залишився стояти на своєму корені. Дерево може померти з-за різних причин, будь то пожежа або заподіяння шкоди комахами. Листяні породи після своєї смерті ще утримують листя, чого не скажеш про соснових деревах, які продовжують стояти у сухому вигляді кілька десятків років.

Сухостойная сосна

Дерево сохне на своєму отмершем корені, що робить його підходящим для сухостою. Саме в цей момент, коли дерево починає сохнути, воно здобуває підвищену стійкість до механічних пошкоджень, до біологічного впливу і стає надзвичайно твердим. За рахунок цих властивостей і характеризується висока цінність сосни.

Щоб забезпечити матеріалу висока якість, призначаються фахівці, які стежать за сухостоєм з моменту його смерті та до моменту вивезення з лісу. Після того, як якість дерева визначено, воно акуратно вилучається із землі разом з корінням, так як інакше найпотужніша його частина може бути пошкоджена. Сухостої ростуть в основному в місцях, куди важко дістатися, тому, щоб їх витягнути з землі, часто вдаються до використання такої техніки, як вертольоти.

У будівництві краще всього використовувати дерев'яні породи, що росли неподалік від Полярного Кола на протязі 200 – 300 років. Але, кращі з кращих будуть породи, що росли в Фінляндії та Північній Карелії. Знаходити та вибирати дерева такого типу – непросте завдання, але воно того варто, так як будинок, збудований з сухостою – має вражаючі зовнішні якості та експлуатаційні характеристики.

Де застосовується сухостій

Північна Америка, Європа, Данія, Австрія, Німеччина, Швейцарія, Франція та Україна давно відзначили високі якості сухостійній деревини, яка володіє такими важливими параметрами:

сухостойная сосна не піддається усадці і розтріскування під час будівництва будинку, так як ці моменти їй не страшні;

• обробка не передбачає нанесення спеціальних захисних покриттів та лаків на сухостойную сосну, що робить її натуральним природним матеріалом, який наситить житлове приміщення необхідної якісної атмосферою.

Природні якості і властивості будівельного матеріалу зберігаються в повній мірі, так як на заводах сухостій обробляється в рідкісних випадках. Найчастіше, якщо і роблять обробку, то, в основному, вручну, тому будинки, побудовані з сухостою, можна вважати «зробленими власноруч».