Будівництво

Шукаємо воду на присадибній ділянці. Народні прикмети

Шукаємо воду на присадибній ділянці. Народні прикмети Купивши землю під будівництво дачі або заміського котеджу, потрібно заздалегідь подумати про водопостачання. Добре, коли проведено водопровід, адже вода джерело життя і без неї неможливо нормальне існування.

Але що робити, якщо в цій місцевості немає водопостачання? Доведеться шукати воду своїми силами. Викопати колодязь, це не тільки дасть можливість втамувати спрагу в спекотні літні дні, але дозволить доглядати за садом і городом, не чекаючи милості від природи. Багато хто вважає, що провести розвідку ґрунту на наявність води, можуть тільки фахівці зі спеціальним спорядженням, але ж наші предки, якось обходилися без цього. Допомагали їм в цьому прикмети, так чому б не скористатися досвідом предків?

Місце під колодязь допомагали знаходити представники флори і фауни, а також особливості місцевості.

Якщо ділянка знаходиться на рівнині, але на місцевості зустрічаються горби і пагорбки, то місце під колодязь потрібно шукати саме в западинах. Щоб визначити найбільш підходяще місце є кілька способів. По-перше – на ранній зорі потрібно оглянути ділянку, де випало найбільшу кількість роси, там грунтові води знаходяться найближче до поверхні. По-друге, на це може вказати і трава. Густа і соковита, навіть у літню спеку рослинність, вказує на близькість води під грунтом.

Можна спробувати розшукати воду на ділянці, за допомогою вовни. Для цього в різних місцях ділянки розставляють кілька глиняних горщиків догори дном, а всередину кладуть шматочки сухої вовни і залишають на ніч, а вранці перевіряють. Де шерсть найбільш мокра, там і потрібно рити колодязь. Для цієї мети можна використовувати і цегла, адже його пориста структура і матеріал добре притягають вологу. Тому взявши кілька глиняних цеглин, кожен, окремо зважують і закопують в різних місцях ділянки на глибину 40-50 см, попередньо склавши карту і позначивши їх розташування. А на ранок, викопавши їх назад, проводять контрольне зважування, копати колодязь потрібно в тому місці, де був закопаний найважчий цегла.

Шукаємо воду на присадибній ділянці. Народні прикмети
Шукаємо воду на присадибній ділянці. Народні прикмети

Допомогти виявити воду може і низько стелеться туман, який завжди утворюється в одному і тому ж місці. Комахи також сприяють виявленню підземних вод, для цього потрібно поспостерігати за мошкою і комарами, які рояться над одним місцем на заході сонця, а ось руді мурашки зі своїм мурашником як раз навпаки, говорять про те, що в цьому місці не варто шукати воду.

На наявність близьких підземних вказують і дерева, особливо досягли успіху в цьому самотньо стоять дуби на луках і полях. Як пращури помітили, що в цьому місці перетинаються підземні водні потоки. Якщо такі дерева як, клен, береза, верба або вільха ростуть під нахилом, причому в одну сторону, то поруч можна рити колодязь, вода тут обов'язково буде.