Шукаємо воду на присадибній ділянці. Народні прикмети Купивши землю під будівництво дачі або заміського котеджу, потрібно заздалегідь подумати про водопостачання. Добре, коли проведено водопровід, адже вода джерело життя і без неї неможливо нормальне існування.

Але що робити, якщо в цій місцевості немає водопостачання? Доведеться шукати воду своїми силами. Викопати колодязь, це не тільки дасть можливість втамувати спрагу в спекотні літні дні, але дозволить доглядати за садом і городом, не чекаючи милості від природи. Багато хто вважає, що провести розвідку ґрунту на наявність води, можуть тільки фахівці зі спеціальним спорядженням, але ж наші предки, якось обходилися без цього. Допомагали їм в цьому прикмети, так чому б не скористатися досвідом предків?

Місце під колодязь допомагали знаходити представники флори і фауни, а також особливості місцевості.

Якщо ділянка знаходиться на рівнині, але на місцевості зустрічаються горби і пагорбки, то місце під колодязь потрібно шукати саме в западинах. Щоб визначити найбільш підходяще місце є кілька способів. По-перше – на ранній зорі потрібно оглянути ділянку, де випало найбільшу кількість роси, там грунтові води знаходяться найближче до поверхні. По-друге, на це може вказати і трава. Густа і соковита, навіть у літню спеку рослинність, вказує на близькість води під грунтом.

Можна спробувати розшукати воду на ділянці, за допомогою вовни. Для цього в різних місцях ділянки розставляють кілька глиняних горщиків догори дном, а всередину кладуть шматочки сухої вовни і залишають на ніч, а вранці перевіряють. Де шерсть найбільш мокра, там і потрібно рити колодязь. Для цієї мети можна використовувати і цегла, адже його пориста структура і матеріал добре притягають вологу. Тому взявши кілька глиняних цеглин, кожен, окремо зважують і закопують в різних місцях ділянки на глибину 40-50 см, попередньо склавши карту і позначивши їх розташування. А на ранок, викопавши їх назад, проводять контрольне зважування, копати колодязь потрібно в тому місці, де був закопаний найважчий цегла.

Шукаємо воду на присадибній ділянці. Народні прикмети
Шукаємо воду на присадибній ділянці. Народні прикмети

Допомогти виявити воду може і низько стелеться туман, який завжди утворюється в одному і тому ж місці. Комахи також сприяють виявленню підземних вод, для цього потрібно поспостерігати за мошкою і комарами, які рояться над одним місцем на заході сонця, а ось руді мурашки зі своїм мурашником як раз навпаки, говорять про те, що в цьому місці не варто шукати воду.

На наявність близьких підземних вказують і дерева, особливо досягли успіху в цьому самотньо стоять дуби на луках і полях. Як пращури помітили, що в цьому місці перетинаються підземні водні потоки. Якщо такі дерева як, клен, береза, верба або вільха ростуть під нахилом, причому в одну сторону, то поруч можна рити колодязь, вода тут обов'язково буде.