Будівництво

Лазерний рівень опис, характеристики

Лазерний рівень опис, характеристики Без точних вимірювальних приладів звести надійна будова практично неможливо. З цієї причини ще древні будівельники застосовували спеціальні пристосування, що дозволяють регулювати вертикальне і горизонтальне напрямок укладання будівельних матеріалів.

Робилося це за допомогою зважування, шнурків, блюдець з водою і т. п.: деякі з них і донині знаходять своє застосування в сфері будівництва та ремонту. Сучасним аналогом даних вимірювальних пристосувань є лазерний рівень, що дозволяє, крім традиційного визначення вертикальності і горизонтальності, також вимірювати висоту і ухили, зіставляти різні кути.

Основою механізму лазерного рівня є діоди, що випромінюють потужний світло. Сам прилад досить невеликий за розмірами: пластиковий корпус з гумовими і латексними вставками добре захищає внутрішній механізм від вологи, бруду та пилу. Дуже зручним є той факт, що лазерний рівень може встановлюватися на будь-яку підставу, з подальшим регулюванням напряму променя. Щоб спростити пошук нерухомого підстави, в комплект приладу часто включений спеціальний штатив. Що стосується сфер використання, то це можуть бути як зовнішні, так і внутрішні роботи. Так як будівельних операцій досить багато, то найчастіше представлені у продажу лазерні рівні орієнтовані на якусь конкретну область або операцію.

Лазерний рівень опис, характеристики

Робота з приладом починається з вирівнювання променя ручним або автоматичним способом: для цього передбачено наявність в корпусі звичайного бульбашкового рівня. У вільному продажу є два види лазерних рівнів – електронні та маятникові: спеціальні маятники мають діоди, випускають світло. Це сприяє дуже швидкому встановленню вертикалі і горизонталі. Зазвичай маятникові нівеліри працюю серіями по 20 хвилин, виконуючи за одне включення близько 5-ти вимірювальних операцій, незалежно від площин.

Електронні лазерні прилади відносяться до розряду професійних, відрізняючись більшою складністю. Крім стандартних функцій, такі прилади мають датчики ухилу, які працюють із застосуванням складних обчислень. Функціонування електронного лазерного нівеліра починається відразу ж по включенню. При роботі приладу ніякі похибки у вимірюваннях не помічені, незважаючи на пристойні відстані. Крім цих двох типів, можуть зустрічатися різні комбінації приладів, з використанням змішаного типу ведення вимірювань.