Будівництво

Рубані лазні

Рубані лазні Будинок можна зводити абсолютно з будь-якого матеріалу, однак лазню найкраще звести саме з дерева: інше буде виглядати нерозумно. Найбільш оптимальним варіантом є рубане колоду.

За рахунок постійного обміну повітря дерево є більш екологічним, а головне – довговічним в порівнянні з іншими матеріалом.

Баня, зібрана з такої колоди, дуже добре зберігає тепло. За рахунок використовуваного матеріалу в лазні створюється якийсь затишок, причому унікальний для кожного виду деревини. Для Росії, де багато лісу та талановитих робітників, рубана лазня – найкраще, що вони роблять. Був час, коли лазні рубали, орієнтуючись на досвід поколінь. Знання тоді передавалися з уст в уста. У наші дні можна замовити лазні під ключ. Їх зроблять якісно, надовго, і головне – безпечно для екології.

Незважаючи на величезну кількість будівельних матеріалів, особливу перевагу приділяється дереву. Тепло майже не йде, матеріал «дихає», що робить баню екологічно безпечною. Влітку повітря у такій лазні не буде занадто гарячим, а взимку там не буде холодно. А отже, перебувати там буде комфортно. Колоди використовують і для будівництва демісезонних будинків, де влітку не спекотно, а взимку не холодно.

Баню зводять виключно з хвойної деревини, причому цілісною. Найчастіше з-за мікроклімату вибирають осику. А ось топити піч найкраще березовими дровами. Для будівництва дерево має бути чисте, не гниле. Щоб колоди не розсипалися, на кінцях залишають кору. Різниця в діаметрах між двома колодами не повинна перевищувати 5 сантиметрів. Пази між ними вибираються в прямій залежності від температури взимку. Чим вона нижча, тим вже паз.

Несуча конструкція такій лазні укладається з поздовжньо викладених колод. Цю конструкцію також називають вінцем. Вінець – це прямокутна конструкція, яка в кутах з'єднується так званим «замком». Його обробляють різними розчинами, а потім залишають на усадку. Якщо це необхідно, його укріплюють.

Рубану лазню зазвичай збирають у кілька етапів. Спочатку ці колоди збирають і ретельно сушать. Потім все це зводиться на фундамент, щілини затикаються, і лазня один рік осідає. Потім операція повторюється, після виробляється обробка і лазня готова до роботи.